Haberler

Ceviz faydalı bakterileri artırmaya yardımcı olabilir

Yapılan yeni bir araştırma, ceviz tüketiminin bağırsaktaki iyi probiyotik bakterileri artırarak sindirim sistemi sağlığı için faydalı olabileceğini gösteriyor

Yapılan bir Araştırma, Ceviz Yönünden Zengin Diyetin Fazla Kilolu ve Obezite Hastası Kadınlarda Kilo Kaybını Sağladığını ve Kolesterol Düzeylerini İyileştirdiğini Gösterdi

Ceviz açısından zengin ve yüksek yağ içerikli bir diyet, daha düşük yağ içerikli ve daha yüksek karbonhidratlı bir diyete kıyasla kilo kaybı sağlıyor

Hayvanlar üzerinde yapılan bir araştırma, ceviz açısından zengin beslenmenin beyin sağlığına yönelik potansiyel yararlarını ortaya çıkardı.
Journal of Alzheimer’s Disease’de yayınlanan hayvanlar üzerinde yapılan yeni bir araştırmaya göre, ceviz tüketiminin Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltmada, başlangıcını geciktirmede, ilerlemesini yavaşlatmada veya Alzheimer hastalığını önlemede olumlu bir etkisi olabilir.

Yapılan araştırmalar sonucunda, bir kişinin beslenmesine ceviz dâhil edildiğinde, hâlihazırda kalp hastalığı olanlara fayda sağlanmasının yanı sıra, kalp hastalığı geliştirme riskinin de kayda değer oranda azaldığı gözlemlendi.

Kaliforniya Üniversitesi tarafından ceviz tüketimi konusunda şimdiye kadar yapılan en geniş çaplı araştırma sonucuna göre; günde bir avuç ceviz hafızayı güçlendiriyor.   

Journal Of Medicinal Food Dergisinde yayınlanan araştırmada Türkiye’de erkeklerde kansere bağlı ölümlerin en önemli nedenlerinden biri olan Prostat Kanseri gelişiminin ceviz yönünden zengin bir diyetle yavaşlatıldığı ortaya konuldu.