California Cevizli Yaz Tarifleri

Yaz Yemeklerinize Ceviz Eklemenin 6 Yolu

California Ceviz Komisyonu

Yaz yaklaşırken öğünlerinizi çok yönlü ve besleyici California cevizleriyle zenginleştirmek için daha iyi bir zaman olamaz. Zengin lezzeti, tatmin edici çıtırlığı ve etkileyici besin profiliyle ceviz, yaz tariflerinize ekleyebileceğiniz mükemmel bir besindir.

Neden Ceviz?

Cevizlerin kremsi bir tadı ve yumuşak gevrek bir dokusu vardır. Bu da onları yemeklerinize ve atıştırmalıklarınıza ideal bir ek besin haline getirir. Aynı zamanda günün herhangi bir saatinde size enerji verebilecek gerçek bir besindir. Aslında bir ons ceviz optimal sağlığı korumak için çok önemli olan temel besin maddelerini içerir; mükemmel bir omega-3 ALA kaynağı (25 g), iyi bir magnezyum kaynağı (%10 DV), 4 gram protein ve 2 gram lif içeriği.

Bir ons ceviz 18 gram toplam yağ, 25 gram tekli doymamış yağ, 25 gram alfa-linolenik asit (bitki bazlı omega-3) dahil 13 gram çoklu doymamış yağ içerir.

Tariflerinize Ceviz Eklemenin 6 Yolu

Yaban Mersinli Dondurulmuş Yoğurt Sundae

1: Yoğurdunuza ekleyin

Yoğurtlara ceviz eklediğimiz en sevdiğimiz tariflerimizden biri klasik Yaban Mersinli Dondurulmuş Yoğurt Sundae. Bu lezzet tatlı isteğinizi tatmin etmek için hafif bir yemek veya akşam yemeği sonrası atıştırmalık olarak mükemmel bir seçim!

Ceviz Kinoa ve Tavuk Salatası

2: Salatalarınıza ekleyin

Ceviz salata rutininize bir miktar lezzet katabilir. Ceviz Kinoa ve Tavuk Salatamızı hemen deneyin. Bu yemeğin yapımı inanılmaz derecede kolay olmasının yanında porsiyon başına 23 gram protein ve 6 gram lif gibi gün boyunca sizi şarj edecek temel besin maddelerine de sahip.

Çilekli Cevizli Hurmalı Smoothie

3: Smoothielerinize ekleyin

Ceviz ekleyeceğiniz Çilekli Cevizli Hurmalı Smoothie karşı koyamayacağınız lezzetli bir tat sunuyor. Ve en iyi kısmı: Hazırlaması sadece 5 dakikanızı alır!

Vanilyalı Ceviz Berry Trail Mix

4: Sağlıklı atıştırmalıklarınıza ekleyin

Vanilyalı Ceviz Berry Trail Mix yürüyüşe çıkmaya, pikniğe gitmeye ve hatta yoğun bir iş gününü atlatmanıza yardımcı olmaya hazır. Ceviz bu canlandırıcı atıştırmalıklara mükemmel bir dokunuş katıyor.

Avokado Roka Domates ve Cevizli Tost

5: Avokado tostunuza ekleyin

Herkes iyi bir avokado tostunu sever ve cevizlerin bunu çok daha iyi hale getirdiğini söyleyebiliriz. Lezzetini katlamak isteyeceğiniz bir ikram için Avokado Roka Domates ve Cevizli Tost tarifimizi deneyin!

Şuruplu Ceviz

6: Dondurmanıza ekleyin

Ceviz lezzetli dondurmanıza mükemmel bir tat katabilir. Ceviz, dondurmanın ve çikolata sosunun tatlılığını dengeler ve dondurma kasenizden bir daha asla ayıramayacağınız bir zenginlik katar. Tatmin edici bir kaplama için Şuruplu Ceviz tarifimizi deneyin!

Unutmayın

Tazeliğini korumak için cevizleri soğuk tutmak önemlidir. Bu nedenle tariflerinize bu lezzetli cevizleri ekledikten sonra bir sonraki tarifinize hazır olmaları için hava geçirmez bir kapta veya torbada buzdolabınızda saklayın.